• soyunarak modernleştiğini sanan kadın

  23.
  antalyalıdır, izmirlidir, zonguldaklıdır.
  -1 ... arenadasneijder
 • real madrid maçından umudu olan gs li

  6.
  daha önce gerçekleşmiş bir şeyin imkansızlığını savunmak ne kadar doğru diye sordurur insana. tuttuğu takıma güvenmesi gereken insandır, dürüst taraftardır, olması gerekendir.
  1 -1 ... arenadasneijder
 • dinin sakıncaları

  11.
  bir ateist hayalgücü eseridir.
  3 -2 ... arenadasneijder
 • kemalizm bitmeden türkiye çağdaşlaşamaz

  10.
  2013 dünyasında halen olayları "atatürk olsaydı böyle olurdu", "ah atam kalk mezarından gel" diye yorumlayan kemalistler varken, yahut atatürk ve recep tayyip erdoğan diyaloglarından oluşan kurgu fıkralarla kendini tatmin eden bazı beyinler varken doğrulanabilecek yargıdır.
  1 -2 ... arenadasneijder
 • solcuyum diye dinden çıkmak

  ?.
  tanıdığım 15-20 ateist arkadaşım oldu. bunların hepsi de devrimci, dev-sol üyesi, tkp ve chp seçmeni ve hatta pkk sempatizanı olan bile vardı. derin bir araştırmaya girilse bu ülkede dinsizliğin en yaygın olduğu şehirler izmir, antalya, muğla, zonguldak, diyarbakır ve hakkari çıkacaktır diye düşünüyorum. sırf bu genelleme bile insanı solcuların dinden çıkardığına götürebilir.

  batıda darwinist, doğuda marksist-leninist ateistler vardır.

  velakin bu insanları dinden çıkaran kavram yalnızca siyasi görüşleri mi yoksa, yetiştikleri aile ve yaşadıkları şehrin koşulları mı, vicdanen kalplerinden gelen o inanç eksikliği mi bilinmez.

  üzerinde çok konuşabilecek bir meseledir.
  -1 ... arenadasneijder
 • allah ın varlığının ispatı

  538.
  türkiye'de yaşayan islamcı, mümin, şakirtlerle tartışarak, muhabbet ederek aranmaması gereken işaretlerdir. kimisi için bilimsel açıklama, kimisi için üç-beş hurafedir. benim için yaşadığım tesadüfler, doğadaki hayvanların muhteşem görüntüleridir.

  doğa fotoğrafçılığına ilgi duyup da tanrıya inanmamak elde değil.
  ... arenadasneijder
 • ateistlerin açıklaması gereken şeyler

  6.
  evrendeki ilk protein.
  ... arenadasneijder
 • inkilap tarihi ve atatürkçülük dersi saçmalığı

  21.
  %95'i müslüman ve %40'ı anca atatürkçü olan bir ülkede gereksiz yere din kültürü ile kıyaslanan derstir. islamiyetten bahsederken 1941 yılına kadar "muhammed'in daveti" diye başlık atılan bir ülkede, buna da şükretmek gerek.
  2 -5 ... arenadasneijder
 • öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

  390.
  susurluk kazası ve ayrıntıları.
  1 ... arenadasneijder
 • türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

  7195.
  bir bulut saklıyor sanki akacak yaşları uykusuz gözlerimden.

  teoman- martılar.
  1 ... arenadasneijder
 • mhp nin oyunun hızla yükselmesi

  ?.
  bu millet tehdit dibine kadar gelmeyince akıllanmıyor. kürtlerin yayılmasıyla bağlantılı olan olaydır. mersin, hatay ve manisa'da kürt kökenli vatandaşların yayılmasına binaen mhp oylarının artması buna örnek gösterilebilir. muhtemel terör olayları da mhp'nin oylarını artırabilir.

  lakin bu yükselişi engelleyecek tek faktör partisinin %40'ı tarafından istenmeyen devlet bahçelidir.
  3 -2 ... arenadasneijder
 • sahi bir bbp vardı noldu ona

  1.
  o bbp, mhp çekiç güçe evet derken hayır diyen gerçek ülkücülerin partisiydi. o mhp, aponun idam kararına evet denirken hayır diyenlerin ülkücü partisiydi. o bbp, birileri kaset skandallarına konu olacak +18 heyecanlar yaşarken, çeçen mücahitlere verdiği ekonomik yardım yüzünden il binasında üşüyenlerin partisiydi. o bbp, seçim bütçesini şehit ailelerine bağışlayıp bunu medyaya malzeme yapmayanların partisiydi. ergenekoncu subayları ülkücü hareketin içine sokmayan partiydi.

  ve o bbp hala var. kalmaya da devam edecek. %40'ının kendisine itaat etmediğini bilen devlet bahçeli için her zaman ülkücüler için bir alternatif olarak devam edecek. misyonunu hala tamamlamıştır.

  (bkz: püskevit)
  (bkz: 40 yapar)
  (bkz: çekiç güç)
  (bkz: haluk kırcı)
  (bkz: engin alan)
  4 -4 ... arenadasneijder
 • muhsin yazıcıoğlu

  975.
  doğu perinçek trollerine inanan bilinçsiz solcuların tutarsızca iftira attığı adamdır. sırf ülkü ocakları genel başkanlığı yaptığı için ülkücülerin döktüğü bütün kandan sorumlu gibi lanse edilir. üstelik bu lafları söyleyenlerin, iddialarının yalan olduğu ispatlansa dahi, söyledikleri arasında çelişkiler bulunsa dahi birileri aptalca iftiralara inanmaya devam eder.

  madımak olayında insanları otobüslere toplayıp örgütledi diye bir şehir efsanesi yaratılmıştır. maraş katliamını da bu adamın üstüne yıkmışlardır. onu geçtim bedrettin cömert suikastinin emrini bile muhsin yazıcıoğlu yaptı diyen vardır.

  ne kadar ülkücülerin kanlı eylemi varsa hepsine bir yerden zorla adı karıştırılır bu adamın. oysaki hiçbiriyle de ilgisi yoktur.

  haluk kırcı'nın bizzat kendi yazdığı çapraz biçildi isyanlarım kitabında da, oral çelik'in verdiği ropörtajlarda da muhsin yazıcıoğlu'nun kan dökme eylemlerinin hepsine karşı çıktığı, bunlarla ilgili olarak sık sık çatlı ile de görüş ayrılığına girdiği söylenmiştir.

  üstelik gerek o dönem yaşadığı şehir ve bulunduğu konum itibariyle mevcut katliamlarla ilgisinin olamayacağı açıktır.

  kaldı ki; madımak olayında, aziz nesin ve arif sağ'ın bbp il binasına girmelerini telefonla sivas bbp il binasını arayarak emir veren şahıstır.

  seçimlerde partisi için para yardımı almamış, alınan paraları şehit ailelerine bağışlamış ve bu bilgiye de hiçbir zaman medyaya sızdırmamıştır. 1993 yılında partide topladığı parayı çeçenlere verecek kadar şerefli bir adamdır.

  kendisi parti il binasında soğukta montla otururken, çeçen mücahitlere para yardımı yapmayı kesmemiştir. davasına bu denli bağlı bir adamdır.

  2009 yılında net bir suikaste kurban gitmiştir. işin garibi bu troll solcular, insan eliyle işlendiği bariz olan bir suikast için "ilahı adalet" diyebilmektedir.

  ben seni ahmetoğlu mehmet'in katili olarak lanse ederim. sonra da ahmetoğlu mehmet'in evinin önünde vurup öldürürüm. ilahi adalet diye de lanse ederim. yersen.

  muhsin yazıcıoğlu bu ülkenin şerefidir, şeref timsalidir.
  4 -1 ... arenadasneijder
 • nizamettin güvenç

  2.
  kurtlar vadisinin en kilit karakterlerinden biridir. ilk 50-60 bölüm son derece pasif gözükmesine rağmen, özellikle 60'lı bölümlerden sonra ne kadar önemli biri olduğu ortaya çıkmıştır. ki zaten dizinin finaline doğruda konseyi ortadan kaldıran sinsi şahıstır. kurtlar konseyinde öldürülen son konsey üyesidir.

  tapınak şövalyelerinden olduğu için konsey içindeki her şeyi herkesten daha çok bilen sinsi, içten pazarlıklı avukattır. içinde bulunduğu derin oluşumlarla, kurtlar konseyini gizli yönetenlerdendir. baron mehmet karahanlı'nın da baronudur.

  samuel vanunu'nun 85.bölümde ölmeden önce nizamettin'e yönelttiği "sen bunların hepsini önceden biliyordun değil mi?" sorusu tahminimce, dizide nizamettin'in derin bir adam olduğuna dair bir ipucuydu.
  3 ... arenadasneijder
 • doksanıncı dakikada oyuncu değiştirmek

  10.
  skor lehine olan takım için ilaç gibi olan hamledir.
  ... arenadasneijder
 • izmirlilerin farklı din anlayışına sahip olması

  9.
  gavur izmir demenin kibarcasıdır. doğrudur.
  1 -2 ... arenadasneijder
 • en yakındaki kitabın yazarı

  512.
  bilge öztan - medeni hukukun temel kavramları.
  3 ... arenadasneijder
 • 26 mart 2013 türkiye macaristan maçı

  87.
  nuri şahin'in defanstan ofansa yönelmesiyle türkiye'nin daha da aktif olarak ilk yarısını kapattığı maçtır.

  ilk yarının en iyisi de burak yılmaz'dır.
  1 -4 ... arenadasneijder
 • fenerbahçe ss lazio yu elerse olacaklar

  9.
  galatasaray'ın 2012-2013 sezonu süper lig şampiyonluğunu ilan etmesi.
  1 ... arenadasneijder
 • kuran ın ensest ilişkiye davetiye çıkarması

  3.
  ziynet sakınma ve gösterme olayını direkt cinsellik olarak yorumlayan aptalca bir bilincin ürünü olaydır.
  ... arenadasneijder
 • yeni şeyler getiriyorum